АЕЦ “Козлодуй” спечели Купата на нациите в VІІІ Международен работнически спортен фестивал “Албена 2010”

14.06.2010

Спортистите от Клуба по физкултура, спорт и туризъм “Първа Атомна” към “АЕЦ Козлодуй” ЕАД се представиха отлично в Осмия международен работнически спортен фестивал, проведен от 9 до 13 юни 2010 г. в курортен комплекс “Албена”. В него взеха участие близо 2000 състезатели от 20 държави, сред които Русия, Тунис, Китай, Израел, Турция, Беларус, Румъния. 119-те състезатели от атомната централа премериха сили и амбиция за победа във всичките 16 дисциплини от спортния фестивал.
Атомните енергетици достойно защитиха спортната си слава и спечелиха Купата на нациите в крайното класиране, като изпревариха “Атом Спорт” от Русия и Белоруски профсъюз на работниците. В отборните състезания по отделните дисциплини Клубът по физкултура, спорт и туризъм “Първа Атомна” завоюва:
• пет отборни златни медала в спортовете стрелба с въздушна пушка – мъже и жени, теглене на въже – мъже и жени, баскетбол (стрийтбол) – жени;
• шест сребърни медала в състезанията по плажен футбол – мъже, плажен волейбол – мъже, волейбол – мъже и жени, тенис – жени, шахмат – жени;
• шест бронзови отборни медала по мини футбол на трева – жени, плажен волейбол – жени, тенис на маса – жени, лека атлетика (крос) – жени, плуване – мъже, петанк – жени.