АЕЦ "Козлодуй" е комплексен първенец в Осмата работническа спартакиада на енергетиците в България

21.09.2010

Пореден спортен успех отбелязаха състезателите от Клуба по физкултура, спорт и туризъм "Първа Атомна" към "АЕЦ Козлодуй" ЕАД. Отборът на атомната централа стана комплексен първенец в крайното класиране на Осмата работническа спартакиада на енергетиците в България, която се състоя от 15 до 18 септември 2010 г. в курортен комплекс "Албена".

Над 900 енергетици от 19 спортни клуба взеха участие в състезанията по 16 вида спорт. 124 членове на Клуба по физкултура, спорт и туризъм "Първа Атомна" се включиха в петнадесет от дисциплините. С отлична подготовка и висок спортен дух те спечелиха 165 точки в крайното класиране - с 64 точки повече от заелите второ място.

Състезателите на "Първа Атомна" завоюваха дванадесет отборни златни медала в спортовете волейбол (мъже и жени), плажен волейбол (мъже и жени), тенис на корт (мъже и жени), дартс (жени), теглене на въже (мъже и жени), лека атлетика (жени), стрелба с въздушна пушка (жени) и петанк (жени), както и десет сребърни и пет бронзови отличия.